...::Навігація::...

 • Новини
 • Публікації
 • Законодавство
 • Розклад хвороб
 • Часті запитання
 • Форум
 • Платна консультація
 • Альтернативна служба
 • Право на відпустку
 • Пільги
 •  

  ...::Інше::...

 • Наші проекти
 • Корисні лінки
 • Армійський гумор
 • Військкомати Киева

 • ...::Хвороби нервової системи::...

   

  Стаття розкладу хвороб  

  Назва хвороб і фізичних вад (дефектів)  

  Контингенти, що проходять медичний огляд за графами розкладу хвороб  

  Громадяни при приписці до призовних дільниць та призові на строкову військову службу  

  1  

  2  

  Графа I  

   

  Хвороби нервової системи  

     

  21

   

   

   

     

  Наслідки інфекційних та паразитарних хвороб центральної нервової системи. Вірусні хвороби центральної нервової системи (поліомієліт та інші повільні вірусні інфекції центральної нервової системи; менінгіти, які викликаються ентеровірусами, інші ентеровірусні хвороби, комариний, кліщовий вірусний енцефаліти). Запальні хвороби центральної нервової системи (енцефаліт, мієліт, енцефаломієліт, внутрішньочерепний, внутрішньохребетний абсцесс і гранульома, флебіт і тромбофлебіт):  

     

  а) зі значним порушенням функцій або швидко прогресуючим перебігом процесу;  

  Непридатні до військової служби зі зняттям з військового обліку

    

  б) з помірним порушенням функцій;   

  Непридатні до військової служби у мирний час, обмежено здатні у воєнний час

    

  в) з незначним порушенням функцій;  

  Непридатні до військової служби у мирний час, обмежено здатні у воєнний час

    

  г) за наявності об'єктивних даних без порушення функцій  

  Придатні

    

  22

   

   

     

  Спадкові, дегенеративні та інші хвороби центральної нервової системи (центральні дегенерації, хвороба Паркінсона, інші екстрапірамідні хвороби, спиноцеребральні дегенерації, хвороби спинного мозку і вегетативної нервової системи, розсіяний склероз, інші демієлінізуючі хвороби ЦНС, дитячий церебральний параліч, інші паралітичні синдроми, епілепсія без психічних розладів, катаплексія та нарколепсія, інші хворобливі стани головного мозку, інші розлади нервової системи):  

     

  а) зі значним порушенням функцій або швидко прогресуючим перебігом процесу;  

  Непридатні до військової служби зі зняттям з військового обліку

    

  б) з помірним порушенням функцій;  

  Непридатні до військової служби у мирний час, обмежено здатні у воєнний час

    

  в) з незначним порушенням функцій  

  Непридатні до військової служби у мирний час, обмежено здатні у воєнний час

    

  23

   

   

     

  Хвороби периферичної нервової системи та нервовом'язові захворювання (хвороби черепних нервів, крім II, III, IV,VI і VIII пар нервових корінців і сплетінь, мононеврити кінцівок, спадкова та ідіопатична периферична невропатія, запальна невропатія, міоневральні порушення, м'язові дистрофії та інші види міопатій):  

     

  а) зі значним порушенням функцій;  

  Непридатні до військової служби зі зняттям з військового обліку

    

  б) з помірним порушенням функцій;  

  Непридатні до військової служби у мирний час, обмежено здатні у воєнний час

    

  в) з незначним порушенням функцій  

  Непридатні до військової служби у мирний час, обмежено здатні у воєнний час

    

  24

     

  Стани після перенесених гострих хвороб периферичної нервової системи або хірургічного лікування  

  Тимчасово непридатні

    

   

   Хвороби нервової системи

  Стаття 21. Передбачає також ураження нервової системи в разі сифілісу, інших інфекційних та паразитарних хвороб, хвороб крові.

  До пункту "а" належать хвороби нервової системи, що супроводжуються глибокими паралічами або парезами, вираженим паркінсонізмом, частими (чотири і більше раз на рік) епілептичними припадками, вираженими гіперкінезами, діенцефальними кризами, окрім психогенно зумовлених вегетативно-судинних пароксизмів, приступами кожевніковської або джексонівської епілепсії, атактичними розладами, вираженою гідроцефалією (розширення передніх рогів бокових шлуночків мозку більше 20 мм), оптикохіазмальним арахноїдитом з розладом зору, а також наслідки перенесеного мієліту з явищами паралічу або вираженого парезу і т.п.

  До пункту "б" належать: форми хвороб з повільним перебігом і за ступенем порушення функцій центральної нервової системи обмежують можливість проходження військової служби, але не виключають її повністю (залишкові явища вторинного енцефаліту з помірно вираженим геміпарезом у формі зниження сили м'язів, невеликого збільшення м'язового тонусу, що не супроводжується розладом мови, пам'яті, ходи; помірна гідроцефалія - розширення передніх рогів бокових шлуночків мозку до 15-20 мм).

  До пункту "в" належать залишкові явища ураження нервової системи із незначним порушенням функцій (гіпомімія, анізорефлексія, недостатність конвергенції і т.п.), окремими органічними знаками, поєднаними з вегетативно-судинною нестійкістю та астено-невротичними проявами.

  До пункту "г" належать залишкові явища ураження нервової системи з вегетативно-судинною нестійкістю без порушення функцій. Питання про придатність до військової служби призовників вирішується після стаціонарного обстеження.

  При оцінюванні клінічної картини гіпертензивного синдрому, крім підвищення тиску спинномозкової рідини, обов'язково враховується наявність застійних змін на очному дні, ступінь розширення шлуночкової системи мозку за даними пневмоенцефалограми або комп'ютерної томографії.

  Факт лікування з приводу нейроінфекції та її наслідків в анамнезі повинен бути підтверджений медичними документами, а вплив наслідків нейроінфекції на працездатність або виконання обов'язків військової служби - характеристиками з місця роботи, навчання або військової служби.

  Комментарий Годецкого И. Ю. к ст. 21

  Причиной списания по 21 ст. может быть что угодно -от гриппа до травмы, проявление в нарушении координации движений (легкое пошатывание и не попадание пальцем в нос с закрытыми глазами, разное ощущение боли в левой и правой части тела при покалывании, легкая ассиметрия, прищуренность губ или глаз слева или справа, как у Ленина, внезапные скачки давления). Если при этом вы получите справку про легкое расширение (15мм.) передних участков боковых желудочков мозга- вы списаны.

   

  Стаття 22. До пункту "а" належать: лейкодистрофія, церебральний ліпідоз, хвороба Паркінсона, міоклонус-епілепсія, хорея Гетінгтона, торсійна дистонія, атаксія Фрідрейха, спинально-м'язова атрофія, аміотрофічний бічний склероз, сірінгомієлія з різко вираженими порушеннями трофіки, тяжкі форми мієлопатії, розсіяний склероз, дитячий церебральний параліч та інші паралітичні синдроми, катаплексія та нарколепсія, епілепсія без психічних розладів з частими припадками (більше 4-х на рік).

  До пункту "б" належать хвороби, перебіг яких характеризується повільним, протягом тривалого часу (1 - 2 роки), наростанням симптомів (повільно прогресуюча сірінгомієлія із незначною атрофією м'язів та легким розладом чутливості, краніостеноз із синдромом внутрішньочерепної гіпертензії і т.п.).

  Сюди ж належить епілепсія без психічних розладів з припадками середньої частоти (до трьох разів на рік). Наявність припадку повинна бути підтверджена лікарськими спостереженнями. В окремих випадках можуть братися до уваги акти, підписані офіційними особами немедичного складу, результати опитування очевидців лікуючим лікарем, якщо вказаний у них припадок та післяприпадковий стан можна вважати епілептичним. У сумнівних випадках слід запитувати дані з місця проживання, навчання, роботи, служби. У тих випадках, коли єдиним помітним проявом хвороби є слабо виражені та рідко виникаючі малі припадки або специфічні настрої, питання про придатність до військової служби оглянутих вирішується після стаціонарного обстеження. Особи з епілептичною хворобою без психічних розладів, яка розвинулася внаслідок перенесеного органічного захворювання, оглядаються за пунктом "а" або "б" цієї статті залежно від частоти припадків. Якщо документами лікувального закладу підтверджуються епілептичні припадки в анамнезі та при обстеженні у стаціонарі у період призову на строкову службу на електроенцефалографії (ЕЕГ) є патологічні зміни, то призовники оглядаються за пунктом "б".

  До пункту "в" належать: хвороби нервової системи, які дуже повільно прогресують, коли об'єктивні ознаки виражені у незначному ступені (сірінгомієлія із нерізко вираженим дисоційованим розладом чутливості, без атрофії м'язів та трофічних розладів, коли симптоми захворювання є остаточними або достатньо повільно прогресують і т. п.). Сюди ж належить епілепсія без психічних розладів з рідкими припадками (1 - 2 рази на рік).

  Комментарий Годецкого И. Ю. к ст. 22

  Коротко говоря, если хотя бы однажды в жизни в вашу мед.книжку сделана запись врачом (или есть показания свидетелей не врачей) о случившемся у вас эпилепсичеком приступе (упал, дергал руками и ногами, изо рта шла пена как от огуречного шампуня и когда «очухался» - ничего не помнил),- в армии вам не служить.

   

  Стаття 23. До пункту "а" належать такі форми невральної аміотрофії, міастенії, міопатії, параксизмальної міоплегії, наслідки поліневритів (поліневропатій), плекситів запального та інтоксикаційного походження, що мають несприятливий перебіг та супроводжуються значно вираженими розладами рухів, чутливості й трофіки (різко виражені атрофії м'язів при однобічному процесі: плеча - більше 4 см, передпліччя - більше 3 см, стегна - більше 8 см, гомілки - більше 6 см, контрактури, хронічні трофічні виразки, пролежні, розлади чутливості, каузалгія і т. п.). До цього самого пункту належать радикуліти з частими (більше двох разів на рік) рецидивами і тривалим перебігом, що супроводжуються тяжким стійким больовим синдромом з вираженими руховими та вегетативно-трофічними порушеннями, які вимагають довготривалого лікування, а також плексити і тяжкі форми невралгії тройничного нерва в разі безуспішного лікування.

  До пункту "б" належать: деякі форми невральної аміотрофії, зі сприятливим перебігом (синдром Руссі-Леві), хвороби периферійних нервів та сплетінь, при яких помірно розладнується основна функція; стійкий параліч лицьового нерва, порушені функції кисті, обмежене підняття руки і т. п. До цього самого пункту належать хронічні радикуліти, радикуліти з рецидивами, плексити, неврити, що супроводжуються у період загострення вимушеним положенням тулуба, болями вздовж нервів і т.п., та потребують стаціонарного лікування хворого до двох місяців; а також поєднання дегенеративно-дистрофічних змін хребта із незначно вираженими неврологічними порушеннями, вказаними у поясненні до пункту "в" цієї статті.

  До пункту "в" належать хвороби периферійних нервів та сплетінь з рідкими загостреннями без тенденції до наростання рухових, чутливих та трофічних розладів, а також існуючі нерізко виражені залишкові явища, зумовлені перенесеними у минулому загостреннями, які суттєво не обмежують функцію кінцівки та працездатність оглянутого.

  Призовники та військовослужбовці строкової служби з наслідками невриту лицьового, серединного нервів оглядаються на підставі цієї статті за пунктом "б".

  У разі пошкоджень кістково-м'язової системи та наявності кісткових змін у хребті, що утруднюють його рухомість та викликають вторинні порушення з боку периферійної нервової системи, окрім цієї статті, застосовують також відповідні статті Розкладу хвороб.

  Після хірургічного лікування з приводу випадання міжхребцевого диска призовники та військовослужбовці строкової служби оглядаються за пунктами "б" або "в" цієї статті, а офіцери, прапорщики, мічмани, військовослужбовці надстрокової служби, військовослужбовці-жінки - за статтею 24 Розкладу хвороб.

  Особи з нервово-м'язовими захворюваннями оглядаються за пунктами "а", "б" або "в" цієї статті, залежно від ступеня порушення функцій.

  Комментарий Годецкого И. Ю. к ст. 23

  Если вы хотя бы пару раз в году пожалуетесь на радикулит, на то, что не смогли разогнуться или согнуться и болит спина или же во время беседы с врачами призывной комиссии у вас будет дергаться левый глаз в результате воспаления лицевого нерва и вы будете странно подмигивать мед.персоналу, вас отправят домой в не разогнутом состоянии и больше повестками беспокоить не будут.

   

  Стаття 24. За цією статтею оглядаються призовники та військовослужбовці після гострих захворювань центральної та периферійної нервової систем або оперативного втручання.

  Під час вирішення питання про необхідність надання відстрочки від призову, відпустки за станом здоров'я або звільнення від службових обов'язків великого значення набуває не стільки оцінка тяжкості та глибини порушення різних функцій, скільки прогностичні критерії.

  Після відпустки за станом здоров'я придатність офіцерів, прапорщиків, мічманів та військовослужбовців надстрокової служби до служби в аеромобільних військах, прикордонних військах, морській піхоті, на надводних човнах та до служби у спецспорудах визначається індивідуально. До служби на підводних човнах ці особи непридатні.

  Комментарий Годецкого И. Ю. к ст. 24

  Если недавно вы перенесли острую болезнь, вас оперировали или врачами рекомендуется срок для восстановления более одного месяца - вам обязаны дать освобождение до следующего призыва.

   

  НА ЗМІСТ

   


  Copyright © 2001 - 2007 Design by Web-Dreams. All rights reserved.