...::Навігація::...

 • Новини
 • Публікації
 • Законодавство
 • Розклад хвороб
 • Часті запитання
 • Форум
 • Платна консультація
 • Альтернативна служба
 • Право на відпустку
 • Пільги
 •  

  ...::Інше::...

 • Наші проекти
 • Корисні лінки
 • Армійський гумор
 • Військкомати Киева

 • ...:: Новоутворення ::...

   

  Стаття розкладу хвороб  

  Назва хвороб і фізичних вад (дефектів)  

  Контингенти, що проходять медичний огляд за графами розкладу хвороб  

  Громадяни при приписці до призовних дільниць та призові на строкову військову службу  

  1  

  2  

  Графа I  

   

  Новоутворення:  

     

  8

   

   

     

  Злоякісні новоутворення (всі локалізації):  

     

  а) за наявності метастазів, стани після лікування або відмови від нього;  

  Непридатні до військової служби зі зняттям з військового обліку

    

  б) стани після лікування злоякісних пухлин органів і систем при незначних функціональних порушеннях; базіліома, рак нижньої губи, шкіри;  

  Непридатні до військової служби у мирний час, обмежено здатні у воєнний час

    

  в) стани після проведення променевої, цитостатичної терапії та хірургічного лікування  

  Непридатні до військової служби у мирний час, обмежено здатні у воєнний час

    

  9

   

   

     

  Злоякісні новоутворення лімфоїдної, кровотворної та споріднених тканин (лімфо-, мієло-, ретикулосаркоми, лейкози, лімфоми, грануломатоз), парапротеїнемічні гемопластози:  

     

  а) швидко прогресуючі, а також повільно прогресуючі зі значними змінами у складі крові та періодичними загостреннями;   

  Непридатні до військової служби зі зняттям з військового обліку

    

  б) повільно прогресуючі з помірним порушенням функцій кровотворної системи і рідкими загостреннями;  

  Непридатні до військової служби у мирний час, обмежено здатні у воєнний час

    

  в) стани після проведення променевої або цитостатичної терапії  

  Непридатні до військової служби у мирний час, обмежено здатні у воєнний час

    

  10

   

   

   

   

     

  Доброякісні новоутворення (всі локалізації):  

     

  а) зі значним порушенням функцій;  

  Непридатні до військової служби зі зняттям з військового обліку

    

  б) з помірним порушенням функцій;  

  Непридатні до військової служби у мирний час, обмежено здатні у воєнний час

    

  в) з незначним порушенням функцій;  

  Непридатні до військової служби у мирний час, обмежено здатні у воєнний час

    

  г) стани після хірургічного лікування  

  Тимчасово непридатні

    

   

  Новоутворення

  Стаття 8. До пункту "а" належать: пухлини головного мозку; злоякісні новоутворення кісток та суглобів незалежно від поширеності та стадії; злоякісні новоутворення органів та систем з віддаленими та регіонарними метастазами, рецидивами пухлин; стани після хірургічного лікування, цитостатичної або променевої терапії злоякісних новоутворень або відмови хворого від лікування незалежно від стадії пухлини, її локалізації та часу від початку захворювання.

  До пункту "б" належать: стани після радикального лікування злоякісних пухлин органів і систем при незначних функціональних порушеннях, базиліома, рак нижньої губи, шкіри.

  Комментарий Годецкого И. Ю. к ст. 8

  Списании по данной статье – одно из наиболее проблематичных. Лучше отслужить три срока в армии, чем заполучить диагноз этой болезни.

   

  Стаття 9. До пункту "а" належать швидко прогресуючі злоякісні захворювання крові та кровотворних органів, а також повільно прогресуючі зі значними змінами у складі крові та періодичними загостреннями, коли працездатність хворого стійко втрачена, а ефект від проведеного лікування відсутній або має тимчасовий характер.

  У разі захворювань з повільно прогресуючим перебігом, тривалим позитивним ефектом від лікування, частотою загострень, що не перевищують один раз на рік, та збереженою працездатністю огляд проводиться за пунктом "б".

  До пункту "в" належать розлади стану здоров'я тимчасового характеру, зумовлені проведеним променевим або цитостатичним лікуванням.

  Комментарий Годецкого И. Ю. к ст. 9

  Списании по данной статье – одно из наиболее проблематичных. Лучше отслужить три срока в армии, чем заполучить диагноз этой болезни.

   

  Стаття 10. За наявності доброякісних новоутворень оглянутим пропонується лікування. До пункту "а" належать новоутворення: шкіри, підлеглих тканин, кровоносних або лімфатичних судин, що затруднюють носіння військової форми одягу або спорядження; центральної чи периферичної нервової системи, такі, що прогресують або призводять до стійких паралічів чи до глибоких парезів кінцівок, зі стійкими порушеннями чутливості або трофіки (різко виражені атрофії м'язів при односторонньому процесі: плеча - більше ніж 4 см; передпліччя - більше ніж 3 см; стегна - більше ніж 8 см; гомілки - більше ніж 6 см; контрактури, хронічні трофічні виразки), що супроводжуються розладом функцій кори або підкоркових утворень, порушенням функцій черепних нервів, ендокринними розладами, а також стійким больовим синдромом (каузалгія, неврома, що викликає різкі болі, та інші); фіброми носоглотки з перебігом, який прогресує, середостіння зі значними клінічними проявами (зміщення, здавлення, руйнування органів, які оточують, а також інших прилеглих до них органів грудної порожнини); новоутворення бронхо-легеневого апарату, що супроводжуються кровохарканням, бронхостенозом або ателектазом; новоутворення органів травлення, що значно затруднюють акт ковтання і проходження їжі, які супроводжуються занепадом вгодованості; новоутворення залоз внутрішньої секреції без ендокринних розладів, що викликають порушення функції прилеглих органів (зміщення, здавлення); поширені або множинні папіломи сечового міхура з вираженими дизуричними явищами або супровідною кровотечею.

  До пункту "б" належать новоутворення: шкіри, підлеглих тканин, кровоносних або лімфатичних судин, множинні невуси (два і більше), що затруднюють носіння військової форми одягу або спорядження; центральної або периферійної нервової системи, при яких порушення функцій виражено помірно і перебіг яких характеризується повільним, протягом тривалого часу (1 - 2 роки), наростанням симптомів (незначна атрофія м'язів, легкі розлади чутливості і т.п.); новоутворення середостіння з порушенням функції органа; новоутворення бронхо-легеневого апарату з помірними клінічними проявами; новоутворення органів травлення без занепаду вгодованості; папіломи сечового міхура з помірними дизуричними явищами. До цього самого пункту слід включати фонові стани та передпухлинні захворювання молочної залози і жіночих статевих органів: дисплазія, атипічна гіперплазія молочної залози, міоми матки при розмірах, які відповідають 12-тижневій вагітності й більше, що супроводжуються кровотечами і призводять до анемії, а також за наявності субмукозних або субсерозних вузлів з порушенням їх кровопостачання, швидким ростом (збільшення пухлини до розмірів, відповідних більше як 5-тижневій вагітності за рік); залозно-кістозна гіперплазія, поліпоз, аденоматоз ендометрія; ерозії та дисплазії шийки матки; поліпи цервікального каналу; кісти бартолінової залози, крауроз вульви, кісти та фіброми піхви, що порушують функцію; рецидивні дермоїдні куприкові кісти після радикального хірургічного лікування.

  До пункту "в" належать новоутворення: нервової системи, які повільно прогресують, без атрофії м'язів та трофічних розладів, коли симптоми захворювання довго лишаються в одному і тому самому стані; органів травлення, що супроводжуються диспептичними розладами; жіночих статевих органів, що не потребують хірургічного лікування, - міоми матки, що мають розміри відповідно 11-тижневої вагітності без клінічних проявів, кісти бартолінової залози, кісти та фіброми піхви.

  Доброякісні новоутворення: ліпоматоз, гемангіоми, хондроми, що не затруднюють носіння військової форми одягу, взуття або спорядження, а також наслідки радикального хірургічного лікування ерозій та дисплазій шийки матки, поліпів цервікального каналу, кіст бартолінових залоз, кіст і фібром піхви, що не порушують функцію, - не дають підстав для застосування цієї статті.

  Призовників та військовослужбовців строкової служби з кістами внутрішніх органів оглядають залежно від ступеня порушення функцій.

  Відпустка за станом здоров'я за пунктом "г" надається після хірургічного лікування з приводу доброякісних новоутворень, коли після завершення стаціонарного лікування придатність до військової служби не обмежується і для повного відновлення функцій та працездатності потрібен термін не менше 1 місяця.

  Комментарий Годецкого И. Ю. к ст. 10

  Я встречал случаи, когда лица, занимающиеся спортом, дающим не симметричное развитие мускулатуры (каноэ, теннис и др.), жаловались на боли в левой или провой мышце руки или ноги- были списаны.

  НА ЗМІСТ

   


  Copyright © 2001 - 2007 Design by Web-Dreams. All rights reserved.